script tumbnail
-
- Bead Discoverer
- Berichten:23
- Lid geworden op:zo 10 okt 2004 13:25
- Locatie:Zeeland
- Contacteer:
Ik heb me vandaag een bult gezocht naar een goed script om mijn foto?s op mijn site te zetten dat je een klein plaatje ziet en als je er op klikt je een groter plaatje ziet.
Heeft iemand zit script kan het nergens helemaal naar mijn zin vinden.
groeten, Annette
Heeft iemand zit script kan het nergens helemaal naar mijn zin vinden.
groeten, Annette
ik denk dat netbeadz een script bedoelt waarmee je een complete foto-album maakt, er bestaan inderdaad meerdere, ikzelf heb geen idee welke het handigst is, maar op http://www.dutchcorrs.nl/fotos.php" onclick="window.open(this.href);return false; kan je voorbeeld vinden. hier heb je wel php server voor nodig, waarschijnlijk ook mysql database. een eenvoudigere programma ken ik niet (waar je dus geen php / mysql voor nodig heb) maar die bestaan vast wel.
Ik heb ook een javascript voor je dat een popup maakt die evengroot is als de grote foto. Onderstaande code moet je in de head invoegen:
en deze code aanpassen aan je foto's:
Code: Selecteer alles
<script type="text/javascript" >
//aan te passen
vanaf_links = 220;
vanaf_boven = 150;
grootste_breedte = 880+20;//afmetingen van het grootste beeld +20
grootste_hoogte = 620+20; //afmetingen van het grootste beeld +20
//hieronder niets wijzigen
if (parseInt(navigator.appVersion.charAt(0))>=4){
var isNN=(navigator.appName=="Netscape")?1:0;
var isIE=(navigator.appName.indexOf("Microsoft")!=-1)?1:0;}
var optNN='scrollbars=no,width='+grootste_breedte+',height='+grootste_hoogte+',left='+vanaf_links+',top='+vanaf_boven;
var optIE='scrollbars=no,width=150,height=100,left='+vanaf_links+',top='+vanaf_boven;
function popBeeld(BeeldURL,BeeldTitel,BeeldAlt){
if (isNN){imgWin=window.open('about:blank','',optNN);}
if (isIE){imgWin=window.open('about:blank','',optIE);}
with (imgWin.document){
writeln('<html><head><title>Bezig met inladen ...</title><style>body{margin:0px;}</style>');writeln('<sc'+'ript>');
writeln('var isNN,isIE;');writeln('if (parseInt(navigator.appVersion.charAt(0))>=4){');
writeln('isNN=(navigator.appName=="Netscape")?1:0;');writeln('isIE=(navigator.appName.indexOf("Microsoft")!=-1)?1:0;}');
writeln('function aanpassen_aan_beeldgrootte(){');writeln('if (isIE){');writeln('window.resizeTo(100,100);');
writeln('width=100-(document.body.clientWidth-document.images[0].width);');
writeln('height=100-(document.body.clientHeight-document.images[0].height);');
writeln('window.resizeTo(width,height);}');writeln('if (isNN){');
writeln('window.innerWidth=document.images["BeeldNaam"].width;');writeln('window.innerHeight=document.images["BeeldNaam"].height;}}');
writeln('function maak_titel(){document.title="'+BeeldTitel+'";}');writeln('</sc'+'ript>');
writeln('</head><body bgcolor=000000 scroll="no" onload="aanpassen_aan_beeldgrootte();maak_titel();self.focus()" onblur="self.close()">');
writeln('<img name="BeeldNaam" src='+BeeldURL+' alt="'+BeeldAlt+'" style="display:block"></body></html>');
close();
}}
</script>
Code: Selecteer alles
<a href="JavaScript:popBeeld('map/foto/foto1.jpg','titel van de popup','altcode')"><img src="map/thumbnail/foto1.jpg" alt="" border="1"></a>
Groetjes,
Miriam
Miriam
Ik dacht laat ik ook maar eens posten toen ik in Nedstat zag dat er naar onze site werd gelinkt! Haha!sandra schreef:ik denk dat netbeadz een script bedoelt waarmee je een complete foto-album maakt, er bestaan inderdaad meerdere, ikzelf heb geen idee welke het handigst is, maar op http://www.dutchcorrs.nl/fotos.php" onclick="window.open(this.href);return false; kan je voorbeeld vinden. hier heb je wel php server voor nodig, waarschijnlijk ook mysql database. een eenvoudigere programma ken ik niet (waar je dus geen php / mysql voor nodig heb) maar die bestaan vast wel.

Voor dat fotoalbum heb je geen SQL en dus geen database nodig. Wel PHP. Het werkt echt prima. Het uploaden. Het verkleint ook automatisch je foto's die je hebt geplaatst etc.
Zie voor meer info over dat fotoalbum:
http://gallery.menalto.com





PS: php werkt vaak op lycos hosts. als je wil testen of php werkt op je server, kan je het volgende code kopieren in een test.php bestand en die op je server zetten:
Code: Selecteer alles
<?php
for($n=1;$n<=10;$n++) {
echo "<font size=\"$n\">Hello hello</font><br>";
}
?>
als php werkt zie je steeds groter de tekst hello hello, 10x totaal. als het niet werkt zie je deze code gewoon, denk ik.