Zoals jullie merken ben ik erg enthousiast over het boek Eine Perlenreise durch China. Het boek is opgedeeld in 12 patronen met van elke patroon meerdere varianten. Zo ook het hoofdstuk Kong Ming Deng. Op de voorzijde van het boek staat het eerste onderdeel afgebeeld maar deze hanger is wel 6 cm hoog....en daar ben ik geen liefhebber van. Van dit hoofdstuk bestaan maar liefst 5 varianten, een grote hanger, armband, kleine hanger (die ik nu heb gemaakt), kogel en oorbellen.
Ook altijd weer een stukje hoe en waarom>
Chengdu is de hoofdstad van de provincie Sichuan en daar heb ik (Xin Zhao) een bezoek gebracht aan de tempel van de Prins van Wu, die een herinnering is aan de beroemde Chinese strateeg Zhuge Liang (ook Kongming genoemd). Hij was de uitvinder van de eerste lantaarns (lampions) bijna 2000 jaar geleden.
Kong Ming Deng hanger; kleuren Crystal Vitrail Light, Rose AB, SD Opaque lime, O-beads Jet bronze, 8/0 2005, 11/0 2005 en 15/0 4205.
